Е-рецепт в Україні втілить найкращий світовий досвід

Міністерство охорони здоров'я України повідомляє, що з 25 по 27 липня 2018р. проект SAFEMed провів серію семінарів щодо підвищення ефективності доступу до лікарських засобів в Україні для фахівців МОЗ, Національної служби здоров’я України (НСЗУ) та ДП «Електронне здоров’я». Майкл Гремілліон, міжнародний експерт з питань фармацевтичних систем, презентував усі можливі функціональні рішення, які можна інтегрувати в систему електронного здоров’я за допомогою е-рецепта.

Е-рецепт стане вагомим кроком у розвит­ку електронної системи охорони здоров’я. Його впровадження допоможе спростити та вдосконалити багато процесів, пов’язаних із плануванням, статистикою та логістикою доступу українців до ліків. Перенесення рецепта в електронну форму спростить багато процесів і, в результаті, пацієнти зможуть отримувати ліки комфортніше та, якщо це потрібно, безперервно.

«Е-рецепт — одна з найголовніших складових для безперервного забезпечення пацієнтів ліками. Для лікарів е-рецепт стане добрим інструментом у прийнятті рішення про призначення лікування. Поєднання функціоналу рецепта з електронною карткою пацієнта дозволить враховувати стан здоров’я конкретного хворого та інші призначення для обрання правильного лікування. Для НСЗУ, аптеки та лікарні він допоможе налагодити швидкий обмін інформацією для здійснення оплати препаратів. Для МОЗ України е-рецепт стане ефективним інструментом збору статистичних даних для моніторингу відпуску лікарських засобів, планування фінансування програм забезпечення ліками», — зазначив заступник міністра Роман Ілик.

За словами Р. Ілика, першим кроком для здійснення поставлених цілей має бути інтеграція до системи ID-коду кожного лікарського засобу: міжнародної непатентованої назви, форми випуску, дозування.

«Нові технології — це інструмент, який дозволяє приймати правильні рішення. Зараз рішення приймають на основі узагальненого масиву даних, які надають регіони або на основі того, що говорить пацієнт. Ця інформація не завжди є точною. З розбудовою електронної системи охорони здоров’я і впровадженням у неї е-рецепта лікарі та інші фахівці зможуть робити більш конкретизовані висновки на основі вузьких точних даних: враховувати вік пацієнтів, історію всіх їх захворювань, кількість візитів до лікаря, попередні призначення тощо. Хочу наголосити, ця робота не змінить процеси охорони здоров’я, вона підвищить їх ефективність», — зазначив М. Гремілліон, експерт з 25-річним досвідом розробки та впровадження фармацевтичних систем, який залучений до розробки електронного рецепта в Україні в рамках проекту «Безпечні, доступні та ефективні лікарські засоби для українців» (SAFEMed).

Курс проводився для різної аудиторії — фахівців медичних інформаційних систем (МІС), ДП «Електронного здоров’я», Міністерства, НСЗУ, представників аптечного та фармацевтичного бізнесу, щоб пояснити, які можливості можна закласти в інструментарій електронного рецепта і як це зробити технічно. На прикладі вже реалізованих проектів в різних країнах присутні вивчали, як різні електронні функції дозволять вирішити ті чи інші проблеми, з якими зараз стикається МОЗ у забезпеченні пацієнтів якісними, безпечними та доступними ліками.

Завдяки всебічному обговоренню кожен з учасників процесу визначив для себе конкретний функціонал, до якого він прагне мати доступ у роботі. На основі цих висновків програмісти електронного здоров’я та МІС розроблятимуть весь інструментарій та конкретні доступи для кожного.

Електронний рецепт — це цифровий аналог рецептів на паперових бланках. У ньому вказуватиметься, хто виписав рецепт та яку активну речовину призначено пацієнтові. Такий рецепт підписуватиметься електронним підписом. Цей документ одразу потраплятиме в систему, де його зможуть побачити провізори. Пацієнт отримуватиме СМС-повідомлення з номером рецепта, який треба назвати в аптеці. Доступ до електронної системи рецептів буде обмежений. Нормативні зміни щодо запровадження електронного рецепта набули чинності 22 травня 2018 р.

За матеріалами МОЗ

 

Останні новини

Контакти

тел.: +38 (044) 247-95-91; +38 (073) 015-71-15

вул. Дмитрівська, 45,оф.6, м. Київ, 01135

e-mail: office@pharmliga.com.ua

^
OK