Купуємо ліки через Інтернет: Держлікслужба пояснює, як перевірити легальність роботи аптеки

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками інформує громадян про те, як перевірити легальність роботи аптеки під час придбання ліків дистанційним способом через мережу Інтернет.

Для зручності і підвищення доступності громадян до лікарських засобів постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2021 р. № 1002 було дозволено здійснення доставки безрецептурних лікарських засобів. Така послуга користується значним попитом, але на жаль, дає можливість для вчинення недоброчесних та шахрайських дій - повідомляють у Держлікслужбі.

У зв’язку з неодноразовими зверненнями споживачів щодо якості лікарських засобів, придбаних через мережу Інтернет, Держлікслужба закликає громадян бути уважними, здійснюючи придбання лікарських засобів онлайн, а саме враховувати, що електронна роздрібна торгівля лікарськими засобами та їх доставлення кінцевому споживачу має здійснюватись лише через аптеки та їх структурні підрозділи, які внесено до Переліку суб’єктів господарювання, що мають право на здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами (далі – Перелік) та розміщується у сервісі https://pharmacy.dls.gov.ua/ «E-Trade Check».

Зазначаємо, що споживачі мають можливість самостійно провести перевірку легальності аптеки, яка здійснює електронну роздрібну торгівлю лікарськими засобами, за допомогою сервісу Держлікслужби «E-Trade Check».

Окрім того, для ідентифікації ліцензіатів, що мають право на здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами, використовується логотип, зображення та порядок використання якого затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.12.2021 року № 2776.

Такий логотип має бути розміщено на сторінці власного вебсайту ліцензіата.

Логотип при натисканні переводить споживача на сторінку Переліку у сервісі «E-Trade Check», на якій розміщені відомості про певного ліцензіата.

Веб-сайт ліцензіата повинен містити:

  • повне найменування юридичної особи або прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи – підприємця;
  • інформацію про наявність у ліцензіата ліцензії на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі (у тому числі електронної) лікарськими засобами;
  • режим роботи ліцензіата та аптечних закладів, через які здійснюється електронна роздрібна торгівля лікарськими засобами та які внесені до Переліку суб’єктів господарювання, що мають право на здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами, із зазначенням їх адрес;
  • інформацію про номери телефонів, адреси електронної пошти, за якими здійснюється замовлення лікарських засобів;
  • інформацію про лікарські засоби, доступні до замовлення, продажу, доставки із зазначенням їх актуальної ціни, а також повної назви лікарського засобу;
  • інформації про виробника, умови зберігання, інструкції для медичного застосування лікарського засобу згідно з даними Державного реєстру лікарських засобів;
  • інформацію про лікарські засоби, які заборонені до доставки;
  • інформацію про умови продажу лікарських засобів, оплату лікарських засобів, їх вартість, строки, умови та вартість доставки, про порядок оформлення та строки дії договору роздрібної купівлі-продажу лікарських засобів, про акції та знижки на лікарські засоби;
  • умови повернення лікарських засобів неналежної якості.

Обов’язковою є наявність на веб-сайті ліцензіата опції надання консультації під час замовлення лікарського засобу із зазначенням номера телефону, адреси електронної пошти, режиму надання такої консультації.

Доставка замовлених лікарських засобів здійснюється ліцензіатом виключно з аптечного закладу такого ліцензіата, інформація про який наявна у Переліку.

Також при отриманні електронного замовлення слід звернути увагу на таке:

  • чи надано фіскальний чек;
  • чи збігається назва в чеку з назвою ліцензіата, у якого замовлено ліки;
  • хто доставляє замовлення;
  • чи відповідає ваше замовлення отриманим лікам;
    цілісність упаковки;
  • термін придатності;
  • дозування.
    В разі сумніву щодо якості лікарських засобів слід повідомити Держлікслужбу .

 

За матеріалами Держлікслужби

Останні новини

Контакти

тел.: +38 (044) 247-95-91; +38 (073) 015-71-15

вул. Дмитрівська, 45,оф.6, м. Київ, 01135

e-mail: office@pharmliga.com.ua

^
OK