В Україні спрощено валютні обмеження для імпорту товарної продукції та збільшено граничні строки розрахунків за експортно-імпортними операціями

Національний банк України офіційно повідомив про узгодження власних нормативно-правових актів відповідно до змін, унесених постановою Кабінету Міністрів України від 7 липня 2022 року № 761якою фактично скасовується поняття критичного імпорту.

Це дає змогу бізнесу з 9 липня 2022 року купувати валюту та переказувати кошти за операціями з імпорту товарів, які класифікуються в товарних групах 01 – 97 УКТ ЗЕД згідно із законом «Про Митний тариф України», тобто імпортувати будь-яку товарну продукцію.

Водночас НБУ звертає увагу, що обмеження на купівлю валюти та транскордонні перекази для імпорту послуг зберігатимуться. Підприємства матимуть змогу імпортувати лише ті послуги, роботи, права інтелектуальної власності та інші немайнові права, що входять до переліку, який також затверджено постановою КМУ від 7 липня 2022 року № 761 .  

Крім того, враховуючи звернення бізнесу та Міністерства економіки, Національний банк з 9 липня розширив строки розрахунків за експортно-імпортними операціями зі 120 до 180 днів. Відповідне рішення покликане підтримати українські підприємства шляхом збільшення їх можливостей в умовах логістичних проблем під час експорту та імпорту продукції, що виникли через війну.  Нові вимоги застосовуватимуться до операцій резидентів з експорту та імпорту товарів, здійснених із 5 квітня 2022 року. Для операцій, що проводилися до відповідної дати, граничні строки розрахунків як і раніше становлять 365 днів.

Також з метою зниження тиску на валютному ринку Національний банк зменшує з 10 до 2 робочих днів строк використання купленої для розрахунків валюти резидентами з 11 липня 2022 року.

Відповідне обмеження не поширюється, зокрема, на купівлю валюти:

  • для проведення резидентами мобілізаційних та інших заходів, визначених законами України, що регулюють відносини у сферах забезпечення національної безпеки та оборони; 
  • державними органами, уповноваженими згідно із законодавством України здійснювати оперативно-розшукову, контррозвідувальну, розвідувальну діяльність або досудове розслідування; 
  • Державною казначейською службою України; 
  • на підставі окремих рішень Національного банку, що приймаються на підставі звернень Кабінету Міністрів України, міністерств, Ради національної безпеки і оборони України, Служби безпеки України.

Відповідні зміни внесені постановою Правління Національного банку України від 7 липня 2022 року № 142 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18». Документ набрав чинності з 9 липня 2022 року.

 

За матеріалами НБУ

Останні новини

Контакти

тел.: +38 (044) 247-95-91; +38 (073) 015-71-15

вул. Дмитрівська, 45,оф.6, м. Київ, 01135

e-mail: office@pharmliga.com.ua

^
OK