Референтне ціноутворення на лікарські засоби - оприлюднено нову редакцію проекту урядової постанови
Міністерством охорони здоров'я України для громадського обговорення оприлюднено доопрацьований проект постанови Кабінету Міністрів України «Про референтне ціноутворення на деякі лікарські засоби, що закуповуються за бюджетні кошти». Оновлена редакція проекту урядової постанови передбачає:
- запровадження з 01 липня 2019 року державного регулювання цін на деякі МНН лікарських засобів, включені до Національного переліку основних лікарських засобів, які будуть закуповуватись за бюджетні кошти. Такий перелік лікарських засобів, що включені до Національного переліку основних лікарських засобів і які будуть закуповуватись за бюджетні кошти (далі - Перелік), формуватиметься Міністерством охорони здоров’я, та буде оприлюднено додатково. На включені до Переліку МНН лікарських засобів будуть встановлені граничні оптово-відпускні ціни на основі цін на лікарські засоби, зареєстровані в Республіці Польща, Словацькій Республіці, Чеській Республіці, Латвійській Республіці, Угорщині (референтні країни). Розрахунок граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби, що включені до Переліку, здійснюватиметься у порядку, який Міністерство охорони здоров’я має розробити та затвердити у двомісячний строк після прийняття даної постанови. Водночас закріплюється норма, що ті препарати, вартість яких буде перевищувати граничні оптово-відпускні ціни, встановлені МОЗ, не будуть закуповуватись за рахунок держави;
- ціни на лікарські засоби, які будуть включені до Переліку, не підлягатимуть декларуванню та внесенню до реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби, який ведеться згідно вимог постанови КМУ від 2 липня 2014 р. № 240 «Питання декларування зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби»;
- встановлення регресивних націнок на препарати, включені до Національного переліку основних лікарських засобів у залежності від суми вартості таких препаратів, відповідно до наступної шкали:
Закупівельна ціна, гривень |
Торговельна (роздрібна) надбавка до закупівельної ціни, відсотків
|
До 100 (включно) |
25 |
Більше ніж 100 до 500 (включно) |
20 |
Більше ніж 500 до 1000 (включно) |
15 |
Більше ніж 1000 |
10 |
У разі прийняття постанови її дія не поширюватиметься на наступні лікарські засоби:
- які закуповуються через міжнародні організації,
- які беруть участь у програмі «Доступні ліки»,
- на препарати інсуліну, які включені до пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну (до 1 січня 2020 р.).
За матеріалами МОЗ