Як придбати ліки за електронним рецептом

Після впровадження е-рецепта на лікарські засоби з початку місяця вже було сформовано понад 100 тисяч електронних рецептів на рецептурні ліки - інформують у Міністерстві охорони здоров'я. При цьому все більше аптечних закладів долучаються до роботи в Електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ), адже це дозволяє пацієнтам придбавати ліки у сучасний та зручний спосіб.

У міністерстві нагадують, що на перехідному етапі пацієнт сам може обрати тип рецепта – електронний чи паперовий, з мотивів зручності для самого пацієнта.

У разі, якщо пацієнт обирає електронний рецепт, він отримує номер рецепта та унікальний код його погашення у вигляді смс-повідомлення. Для того, щоб придбати ліки в аптеці за рецептом, достатньо лише повідомити ці дані фармацевту.

Знайти найближчу аптеку, яка відпускає ліки за електронним рецептом, можна на спеціальному дашборді. Для цього:

  • Відкрийте дашборд «Електронна карта місць відпуску лікарських засобів за еРецептом».
  • Оберіть область, тип та назву населеного пункту, в якому ви проживаєте.
  • Зверніть увагу, що якщо ви отримали рецепт на наркотичні (психотропні) ліки, необхідно позначити відповідну програму («Програма еРецепта» – «Наркотичні (психотропні) ліки») – тоді вам стане доступним перелік аптек, які мають необхідну ліцензію.
  • Після цього на дашборді зʼявиться карта з позначками доступних аптек, а також перелік адрес аптек, які відпускають ліки за е-рецептом. Тут необхідно обрати найбільш зручну аптеку

Також важливо знати, що:

  • Придбати ліки за е-рецептом може як сам пацієнт, так і його родич чи соціальний працівник. Для цього лише потрібно передати номер рецепта та код його погашення людині, яка буде купувати ліки.
  • В аптеці фармацевт запропонує пацієнту наявні лікарські засоби, які містять активну речовину, що призначив лікар. Так можна придбати не конкретну торгову назву препарату, а й інші його аналоги, керуючись власним вибором та бюджетом.
  • Пацієнт може погасити рецепт частково, тобто придбати меншу кількість ліків, аніж призначив лікар. При цьому повторно отримувати рецепт для придбання залишку ліків не потрібно.

Додатково у МОЗ нагадують, що як і раніше діють виключення для регіонів, де йдуть бойові дії, а також на придбання ліків волонтерами для потреб медичного фронту без рецепта лікаря.

 

За матеріалами МОЗ

 

 

 

Останні новини

Контакти

тел.: +38 (044) 247-95-91; +38 (073) 015-71-15

вул. Дмитрівська, 45,оф.6, м. Київ, 01135

e-mail: office@pharmliga.com.ua

^
OK